Rádce

Popis funkce mechanismů

 

Asynchronní mechanismus
umožňuje nezávislé na sobě nastavení úhlu sedáku a opěráku s možnosti nastavení úhlu opěráku vpřed. U tohoto mechanismu je ovládání nastavení výšky sedu (plynový píst) přední pákou a nastavení úhlu opěráku zadní pákou na pravé straně. Levá páka slouží k plynulému nastavení úhlu sedáku s opěrákem. Výhodou je možnost aretace v libovolné pozici. Tímto mechanismem jsou vybavené židle, u kterých je kladen důraz na maximální užitné vlastnosti a vynikající ergonomické vlastnosti sezení.

 

Houpací mechanismus
umožňuje plynulou změnu úhlu sezení (houpání) s nastavitelnou silou protiváhy a aretací v základní nebo relaxační poloze pomocí jediné páky. Tato páka současně ovládá výškové nastavení sedu (plynový píst). Síla protiváhy se nastaví širokou plastovou maticí na spodní straně mechanismu. Tímto mechanismem jsou vybavené převážně kancelářské křesla. U některých typů se houpací mechanismus uvolním stisknutím aretačního tlačítka na konci páky.

 

Houpací mechanismus multiblok 2770
umožňuje houpání s předsunutou osou pro zvýšení komfortu s nastavitelnou silou protiváhy a aretace v pěti pozicích ovládané levou pákou. Výškové nastavení sedu (plynový píst) je ovládáno pravou pákou. Síla protiváhy se nastaví širokou plastovou maticí na spodní straně mechanismu.

 

LAS - lumbar air support
je vzduchový měch, umisťovaný do opěráku v oblasti beder, slouží k individuálnímu nastavení podpory páteře, je vybaven externí balónek k naplnění měchu vzduchem a ventilem na jeho ústí k jeho vyprázdnění.

 

Mechanismus CP = CONTACT PERMANENT
umožňuje ovládání výšky, úhlu opěráku a hloubky sedáku pomoci šroubů. Po uvolnění šroubu dojde k uvolnění úhlu opěráku, čímž dojde k neustálemu kontaktu zad s opěrákem.

 

Mechanismus Knee tilt
je dvoupáková mechanika, kde pomoci jedné páky ovládáte výšku sedáku a druhou pákou si dle potřeby blokujete polohu sedáku s opěrákem.

 

Mechanismus MEK
umožňuje nastavení úhlu opěráku po uvolnění bočního aretačního šroubu vybavený velkou plastovou hlavicí. Zafixování opěráku v dané poloze docílíme pevným dotažením aretačního šroubu.

 

Mechanismus SL (sliding)
umožňuje vodorovné nastavení hloubky sedáku.

 

Mechanismus UP-DOWN
mechanismem up-down se rozumí princip svislého polohování opěráku bez ovládacího prvku s automatickým odjištěním v horní poloze a zajištěním v poloze spodní, přičemž polohování probíhá při pohybu celé části směrem nahoru.

 

Synchronní mechanismus
umožňuje plynulou změnu úhlu sedáku a opěráku s několikanásobnou aretací a možnosti nastavení sklonu opěráku vpřed. Ovládání přední páky měníme výšku sedu (plynový píst) a druhou pákou ovládáme nastavení úhlu sedáku a opěráku. Tímto mechanismem jsou vybavené židle, u kterých je kladen důraz na maximální užitné vlastnosti a vynikající ergonomické vlastnosti sezení.