Když se řekne barová židle

Barová židle by se dala jednoduše popsat jako vysoká a úzká židle s malým sedákem. Kostra barových židli může mít řadu různých podob. Výrobci se předhánějí, kdo vymyslí designově atraktivnější židli. Proto se můžeme setkat se židlemi, jejichž kostru tvoří jedná dlouhá noha s širokým podstavcem nebo také s židlemi se čtyřmi nohami. Výhodou barové židle na jedné noze je, že můžete regulovat výšku sedu pomoci plynového pístu pod sedákem, to ocení předeším lidé nižšího vzrůstu nebo děti. U čtyřnohých barových židlí si můžete být zcela jistí jejích stabilitou.

V současné době trh nabízí barové židle otočné nebo pevné s opěradlem nebo bez. Kostra židle je buď z kovu nebo ze dřeva a sedák si můžete vybrat plastový, čalouněný nebo dřevěný.

Rady užitečné při výběru barové židle

  • zvažte hledisko, zda si hodláte pořídit barovou židli, která má být ryze ladícím a doplňujícím prvkem dané místnosti nebo se jedná o často využívaný sedací nábytek, který by měl splňovat hledisko praktičnosti a pohodlnosti.
  • ubarových židlí je důležitá jejích výška, ta je individuální a pohybuje se nejčastěji od 60 do 80 cm v závislosti na výšce stolu nebo baru.
  • sedák barové židle by měl být cca o 20-25 cm níže než deska stolu či baru.
  • v případě užívání barové židle na více místech nebo více osobami, dáváme přednost nastavitelným barovým židlím, které využívají nejrůznější mechanismy, a to od jednoduchého šroubovacího až po plynový píst.
  • pokud má být barová židle intenzivně využívána nebo užívána osobami s vyšší váhou, volíme těžší barové židle, které vykazují vyšší stabilitu a tedy i bezpečnost.
  • u barových židlí, stejně jako u jakýkoliv židlí, neopomíjíme ergonomii. Důležitým parametrem je již výše zmíněná výška sedu. Ta určuje, jak sedíme, a zda sedíme „zdravě".
  • v případě pořizování barové židle do menších prostorů nebo při nepravidelném užívání barové židle klademe důraz na dobrou skladnost židle (dobrá složitelnost a rozložitelnost).
  • barová židle by měla ladit s interiérem kuchyně či jiné obytné místnosti. Volíme s rozvahou vhodné materiály, které korespondují s ostatním nábytkem nebo naopak svou individualitou vzhled interiéru oživují.